Vlastné techniky Jorogumo

Goto down

Vlastné techniky Jorogumo

Příspěvek pro Jorogumo za Fri Jul 06, 2018 8:14 pm

Názov techniky:
Kumo Shōheki /クモ障壁, pavučinové väzenie/

Úroveň techniky:
B-rank

Element techniky:
N/A

Zaradenie techniky:
Hiden, Ninjutsu

Popis techniky:
Táto technika funguje podobne ako Mōjōrō, čo prakticky znamená, že jej používateľ je schopný strieľať a na diaľku manipulovať nielen trajektóriou, ale i tvarom a fyziologickými vlastnosťami substancie pripomínajúcej pavučinu. Rozdiel je však v tom, že Jorogumo na to využíva priamo rovnaký materiál, ako na všetky ostatné podobné techniky (Kumosōkai, Kumo Shibari, Kumo Sōka a pod.), s ktorými ju preto môže i všemožnými spôsobmi kombinovať a prepájať.

Nevýhody a slabiny techniky:
Jutsu spočíva iba v ľahšej a efektívnejšej manipulácii zmieňovanou substanciou na štýl pavučiny. Zdieľa preto všetky slabiny a nevýhody s ostatnými podobnými technikami v repertoári Jorogumo (obmedzený dosah, možnosť spretrhania s využitím jūkenu, atď.).

Používateľ techniky:
Konkrétne túto variáciu ovláda len Jorogumo a žiadny zvitok na ňu neexistuje, ale na techniku Mōjōrō, ktorá využíva podobné princípy, je nejaký s najvyššou pravdepodobnosťou dostupný.Názov techniky:
Rokuken /六拳, šesťnásobná päsť/

Úroveň techniky:
A-rank

Element techniky:
N/A

Zaradenie techniky:
Taijutsu

Popis techniky:
Technika spočíva v rapidnom prívale precíznych úderov silou na úrovni Kakuzua zo všetkých svetových strán a uhlov s využitím šiestich rúk. Nepredvídateľnosť v kombinácii so sústredením na nepriateľské slabiny z nej robí bojový štýl porovnateľný, ba čo viac i mierne prevyšujúci obávané Kakuran Taijutsu. Dá sa navyše i efektívne kombinovať so zlatou oceľou (napríklad vytvorením jej povrchu na rukách alebo pridaním bodcov pre zvýšenie celkovej prieraznosti).

Nevýhody a slabiny techniky:
Sústrediť sa na koordinované prevádzanie pohybov šiestich rúk naraz vyžaduje obrovskú dávku sebakontroly, zručnosti a výdrže. Technika sa preto hodí skôr na rýchle porazenie protivníka, pretože pri jej dlhšom používaní dochádza k podstatne rýchlejšiemu vyčerpaniu a v dôsledku toho i oslabeniu, ako keby sa jednalo o barikádu úderov využívajúcu iba dve horné končatiny.

Používateľ techniky:
Techniku vyvinula Jorogumo, aby bola schopná efektívne v boji na blízko využívať všetky svoje končatiny. Je preto jediná osoba, ktorá ju môže naučiť niekoho iného, a to len v prípade, že daný človek má taktiež šesť rúk (o samotnom Kakuran Taijutsu to však samozrejme neplatí).Názov techniky:
Sanban no Me /三番の眼, tretie oko/

Úroveň techniky:
A-rank

Element techniky:
N/A

Zaradenie techniky:
Dōjutsu

Popis techniky:
Táto technika spočíva v sústredení chakry do tretieho oka Jorogumo nachádzajúceho sa uprostred jej čela. To jej poskytuje zvýšenú odolnosť voči genjutsu (nie však úplnú imunitu), precíznejšiu vnímavosť nepriateľských pohybov, takmer dokonalé videnie až do stometrovej vzdialenosti aj pri zhoršených podmienkach (napríklad tma, hustá hmla alebo jasné svetlo) a schopnosť analyzovať objekty či materiály na vyššej úrovni v porovnaní s bežnými ľuďmi.

Nevýhody a slabiny techniky:
Technika poskytuje iba základné zlepšenie zraku, no v porovnaní s kekkei genkai po všetkých stránkach zaostáva (vnímavosť a odolnosť voči genjutsu nie je až na úrovni sharinganu, vzdialenosť a zorné pole nemá ani zďaleka blízko k byakuganu, atď.). Čím dlhšie ho navyše používa, tým náročnejšie je pre užívateľa udržať oko neustále otvorené, čo postupne vedie k čoraz častejšiemu a dlhšiemu blikaniu (v ľútom boji môže rozhodnúť každičká sekunda).

Používateľ techniky:
Techniku je schopná používať jedine Jorogumo vďaka svojej unikátnej stavbe tela.Názov techniky:
Hyōmen Tabi /表面旅, cesta povrchom/

Úroveň techniky:
A-rank

Element techniky:
N/A

Zaradenie techniky:
Ninjutsu

Popis techniky:
Táto technika umožňuje používateľovi prispôsobením vlastností svojho tela materiálu, s ktorým príde fyzicky do kontaktu, ľubovoľne prechádzať akýmkoľvek povrchom (či už sa jedná o zem, strom, podlahu, betón alebo čokoľvek iné) a putovať na dosť vysoké vzdialenosti do vyčerpania. Používateľa je navyše v porovnaní s dotonovými technikami o dosť náročnejšie detekovať, a to dokonca i skúsenými senzibilmi (nie však nemožné, pokiaľ daný jedinec vie, koho stopu hľadá).

Nevýhody a slabiny techniky:
Hoci má toto jutsu vskutku veľmi veľa uplatnení v praxi, nesie so sebou i nejaké obmedzenia. Používateľ napríklad nemôže prechádzať povrchmi vytvorenými nahustenou chakrou protivníka (takže si nemôže len tak vyliezť z vodného väzenia alebo prekonať kryštálovú stenu). Nestáva sa navyše ani neviditeľným pre väčšinu používateľov dōjutsu a senzibilov, ktorí vedia, na koho sa majú pri vyhľadávaní sústrediť. Techniku je taktiež samozrejme nemožné použiť na lietanie.

Používateľ techniky:
Techniku presne v tomto prevedení využíva len Jorogumo a môže ju naučiť viacmenej kohokoľvek s vysokou kontrolou nad chakrou. Existujú na ňu navyše i iné variácie so zvitkami.Názov techniky:
Kumo Bunshin /蜘蛛分身, pavúči klon/

Úroveň techniky:
A-rank

Element techniky:
N/A

Zaradenie techniky:
Hiden, Ninjutsu, Bunshinjutsu

Popis techniky:
Táto technika je uplatnením veľmi podobná Doton Kage Bunshin. Používateľ vyprodukuje také množstvo Kidōmarovej substancie, aby v sebe obsahovala dostatok chakry na napodobenie Kage Bunshin no Jutsu. Výsledkom je samostatne mysliaci klon schopný využívať techniky (až na S-rankové) zložený z pavučiny, ktorý sa navyše nerozpadne hneď po prvom zásahu. Jedná sa teda o vysokotriednu klonovaciu techniku schopnú sebaobnovovania, ktorá môže byť vzhľadom na jej stavebný materiál pri fyzickom kontakte s protivníkom využitá i na jeho okamžité spútanie.

Nevýhody a slabiny techniky:
Na rozdiel od Kage Bunshin no Jutsu sa informácie a skúsenosti získané klonom neprenášajú naspäť na používateľa (vedia spolu akurát telepaticky komunikovať). Hoci sa navyše dokážu sebaobnovovať, môžu tak činiť len do doby, než sa im minie nahromadená chakra. Ani dovtedy ale nie sú úplne nesmrteľné, pretože sa ich dá eliminovať buďto zničením celého ich povrchu naraz (napríklad spálením) alebo vnútorným narušením obehu (opäť jūkenom či genjutsu).

Používateľ techniky:
V súčasnosti je jediným možným používateľom techniky iba jej stvoriteľ, Jorogumo.Názov techniky:
Kumo Teisatsu /蜘蛛偵知, pavúčie sledovanie/

Úroveň techniky:
S-rank

Element techniky:
N/A

Zaradenie techniky:
Hiden, Ninjutsu

Popis techniky:
Táto technika bola vytvorená Jorogumo na základe už existujúcich špionáží hmyzom. Nakŕmením pavúkov svojou vlastnou chakrou s nimi dokáže na niekoľko dní vytvoriť zorné spojenie prostredníctvom tretieho čelného oka, vďaka čomu je ľudí schopná efektívne sledovať bez toho, aby na nich musela osobne vidieť. Všetky informácie získané svojimi maznáčikmi si navyše dokáže i nahrať a následne ich v podobe spomienok prijať ako svoje vlastné konzumáciou telíčok zmieňovaných pavúkov, čo z nej činí jeden z najpraktickejších spôsobov špehovania.

Nevýhody a slabiny techniky:
Ako každá silná technika má i táto nejaké obmedzenia. Spomínané zorné spojenie so svojimi pavúkmi Jorogumo dokáže udržať len do vzdialenosti necelého kilometra. To v praxi znamená, že ju častejšie využíva na to takzvané nahrávanie, ale ako to bolo naznačené už i v popise, maznáčika povereného úlohou špehovať potrebuje skonzumovať na to, aby sa k nej získané informácie dostali (takže ho musí poslať za svojim cieľom, nechať ho chvíľu v jeho blízkosti a následne si ho zasa privolať k sebe). Pavúky je taktiež vzhľadom na to, že obsahujú chakru používateľa, možné i detekovať, ale keďže sú zvyčajne maličké, nie je to vôbec jednoduché.

Používateľ techniky:
Keďže toto jutsu vytvorila Jorogumo a využíva pri ňom opäť svoju unikátnu stavbu tela, zasa je jedinou osobou, ktorá ju aktuálne ovláda. Zvitky k variante špionáže hmyzom ale dostupné sú.Názov techniky:
Seikatsu Shōhi /生活消費, požieranie životov/

Úroveň techniky:
S-rank

Element techniky:
Yōton

Zaradenie techniky:
Kinjutsu, Senjutsu

Popis techniky:
Táto zakázaná technika definuje a stelesňuje celú podstatu charakteru Jorogumo, pričom je vyvíjaná a zdokonaľovaná už takmer sto rokov. Používateľ prudkým načerpaním pozostatkov Yamagumovej /山蜘蛛, horský pavúk/ prírodnej energie čiastočne transformuje svoje telo do pavúčej podoby a zaživa zožerie ľudskú obeť. Uplatnením princípov Shikabane Bunshin potom vysaje chakru a životnú energiu daného jedinca, dostanúc ju tak do svojho obehu, vďaka čomu môže buď len zregenerovať všetky svoje zranenia alebo sa i premeniť na jej predchádzajúceho majiteľa. Tým zároveň získava jeho spomienky, fyzické atribúty (vrátane podoby), chakru a techniky, stanúc sa tak až na nejaké osobnostné rozdiely dokonalou replikou. Práve s jej využitím kradne Jorogumo cudzie identity a zachováva svoju večnú mladosť.

Nevýhody a slabiny techniky:
Napriek tomu, koľko rokov Jorogumo strávila zlepšovaním tejto techniky, má ešte stále niekoľko zásadných nevýhod. V prvom rade musí byť obeť zožraná zaživa na to, aby mohla fungovať, a ani vtedy nie je úspešnosť úplne stopercentná (v súčasnosti sa k tomu ale už blíži). Ako náhle je navyše technika prevedená, až do doby, než je zasa zrušená, nemôže byť použitá na nikoho ďalšieho. Používateľ počas nej musí byť sústavne premenený na skonzumovanú osobu (to znamená, že nemá prístup k svojej vlastnej chakre, podobe a technikám, iba k spomienkam a charakteru), no po najnovšom zdokonalení sa vie aspoň na nejakú dobu i bez ukončenia jutsu vrátiť k svojmu pôvodnému ja (inými slovami - buď má podobu, chakru a techniky obete, alebo naopak iba tie svoje, ale kombinovať ich nedokáže). Jediný spôsob, ako sa dá technika zrušiť, je vyvrhnutím pozostatkov zjedeného nešťastníka, ktoré sú už do budúcna navždy nepoužiteľné (ako náhle sa teda Jorogumo rozhodne, že chce byť niekým iným než sama sebou alebo aktuálnym zožraným, už sa naňho nikdy viac nemôže premeniť znova a zostávajú jej len jeho spomienky). Samozrejme nemožno opomenúť ani to, že jutsu vyvíja obrovský tlak na psychiku, takže pokiaľ sa používateľ nechce úplne zblázniť alebo dokonca stratiť sám seba, nemal by ho používať viac než trikrát v krátkom časovom úseku (postupne sa Jorogumo stáva odolnejšou).

Používateľ techniky:
Jorogumo je našťastie jediná osoba dostatočne fyzicky i psychicky prispôsobená tomu, aby túto techniku dokázala používať. Nikoho iného ju teda pochopiteľne nemôže nijak naučiť.
avatar
Jorogumo
S-rank

Poèet pøíspìvkù : 10
Join date : 09. 06. 16

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Vlastné techniky Jorogumo

Příspěvek pro Kotomi Yamada za Sat Jul 07, 2018 9:12 am

POVOLENO

______________________________________________________________________________________

Body:
Ninjutsu - 5
Taijutsu – 3,5
Genjutsu – 2
Inteligence - 4
Síla – 2,5
Rychlost – 4
Chakra - 4
Ruční pečetě – 5

Celkem - 30Techniky:
D-rank
Shunshin no Jutsu
Hyouton: Fubuki (vlastní)

C-rank
Suiton: Mizurappa
Suiton: Kouri Bunshin no Jutsu (vlastní)
Suiton: Suirou no Jutsu
Kuchiyose no Jutsu: Yuki no Kitsune
Kaiten Kaze no Yaiba (vlastní)

B-rank

Hyouton: Kokuryuu Boufuusetsu
Hyouton: Dai Fubuki (Vlastní)
Kanchi no Jutsu
Fuuton: Atsugai

A-rank
Hyouton: Makyou Hyoushou
Hyouton: Souryuu Boufuusetsu
Hyouton: Hyourou no jutsu

S-rank
Hyouton: Kouri no Shi (vlastní)
avatar
Kotomi Yamada
A-rank

Poèet pøíspìvkù : 211
Join date : 19. 06. 16

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru