Severozápadní přístav

Goto down

Severozápadní přístav

Příspěvek pro Reina Kana za Mon Aug 13, 2018 9:11 am

Ač se to nezdá severozápadní přístav je pro Shimo no kuni stěžejní bod, protože odtud se do celé země díky rybolovu a lodí přijíždějícím z velké dálky dostávají zásoby jídla, ryby, nerostné suroviny a další potřeby. Přístav je přísně střežen a nesmí se zde bojovat. Je to poklidné místo, pokud se někdo řídí základními pravidly. 
1. Pracuj poctivě
2. Pomáhej pracujícím starcům
3. Podnikání je vítáno 
4. Žádné zbraně ani násilí 
Poslední bod je velmi specifický, přístav je totiž jako jediný v zemi ohraničen velkou kamennou zdí, kde je jedna brána. U té se odezvdávají zbraně do jistých skříněk, od kterého dostane účastník klíč. Pokud přijede loď i jejich majitelé mohou na pevninu vstoupit pouze bez zbraní. Na tomto místě je velká koncentrace pracujících lidí. Zde se nachází nejvíc pracovních nabídek. 
(akorát si odmyslete tu zelenou trávu, přístav je zasněžený a pravidelně je tam teplota kolem nuly. Jsme ve Sněžné zemi přece a od vody jde největší zima.)
Reina Kana
Daimyo
Daimyo

Poèet pøíspìvkù : 164

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Severozápadní přístav

Příspěvek pro Shinobi za Mon Aug 13, 2018 3:55 pm

V prístave sa schyľovalo k pokľudnému mrazivému večeru. Väčšina civilistov so zapadajúcim slnkom pomaly začala zachádzať do svojich príbytkov a už sa viac neočakával príchod ďalších veľkých lodí. Tými jedinými zložkami, ktoré nepoľavovali na ostražitosti, boli samuraji na čele s dvomi elitnými shinobi poverenými sústavnou ochranou a zabezpečením tohoto miesta. Jednalo sa vonkoncom o vskutku dôležitý bod pre Shimo no Kuni. Nikto však bohužiaľ ani len netušil, čo ho v najbližšiu noc čaká. Asi okolo desiatej k brehu mieril ešte jeden posledný obrovský koráb, s najvyššou pravdepodobnosťou práve rybárska loď. Niekoľkí relatívne unavení strážnici sa teda s minimálnou dávkou nadšenia pripravili na privítanie a prípadné odzbrojenie finálnych hostí dňa. Sotva ale došli bližšie k pristavenému dopravnému prostriedku, zaregistrovali náznak problému. "Hmmmm... zdá sa mi to, alebo sa z podpalubia valí dym?" "To nie je dym, hlupák!" zvolal o čosi skúsenejší kolega, ale to už bolo neskoro. Stačil jemný závan onej neidentifikovateľnej látky a prvých pár samurajov v bezvedomí padlo na zem. Nie je hádam ani nutné hovoriť, že spozorneli i ostatní prítomní a spoločnými silami s využitím prudkého narábania s Chakura Nagashi úspešne rozvírili jedovatý plyn. To však už na brehu bohužiaľ postávalo päť zahalených temných figúr.

"Tch, neviem, kto ste, ale práve ste nad sebou vyniesli rozsudok smrti. Zlikvidujte ich!" zavelil onen mocnejší strážca a aj s posilami zaútočil na protivníkov. Štyria z nich sa každopádne bez väčších problémov roztrúsili do okolia ešte než prišli do kontaktu s opozičnými mečmi, pričom ten piaty ženským hlasom poznamenal: "Komu sa má chcieť bojovať v takejto zime. Snáď vám nebude prekážať, ak trochu prikúrim." Jediné máchnutie katany zo strany nepriateľky stačilo na to, aby navzdory podnebným podmienkam najbližších samurajov obkľúčili rozrastajúce sa plamene. Nebolo najmenších pochýb o tom, že sa jednalo o Kaengiri, a k tomu na neobyčajne vysokej úrovni. Ani len niekoľkonásobný Issen totiž vôbec nestačil na uhasenie alebo čo i len spomalenie požiaru, takže väčšina zasiahnutých sa stala jeho obeťou, pričom tí ostatní boli konfrontovaní priamo kenjutsu pôvodkyne techniky tentokrát už s aplikovaným raitonom.

"Tá rýchlosť... čo si k*rva zač?!" "Nestrácaj chladnú hlavu. Poradíme si s nimi. Zorganizuj evakuáciu civilistov," rozkázal jeden zo zmieňovaných elitných ninjov nachádzajúcich sa viac vzadu, v dôsledku čoho bol ihneď poslúchnutý. Hneď na to začal chystať pečate na suiton, aby pomohol svojim podriadeným dostať sa zo spárov plameňov, no nanešťastie ich musel prerušiť, pretože sa sám stal terčom útoku iného individuála. Len tak tak sa vyhol neidentifikovateľným čiernym lepkavým guliam. "Myslíš si, že máš čas venovať sa ostatným?" "... tak sa zdá, že asi nie, ale nemusíš sa báť. Nájdem si ho dosť hneď čo ťa eliminujem." Kým sa vzájomne zabávali títo dvaja shinobi, iba z niekoľkých desiatok metrov na východ prichádzali ďalšie posily pre Shimo no Kuni. Cestu im však skomplikovalo jutsu s názvom Doryūha, vytvoriac okolo nich veľkú skalnatú bariéru, uprostred ktorej pristál tretí nepriateľ. "Sám proti desiatim, huh... to znie ako brnkačka," vydal zo seba daný muž dosť sebavedomo a pustil sa do boja. Na opačnej strane prístavu s využitím jedovatých kunaiov a senbonov systematicky likvidovala samurajské zložky kunoichi zodpovedná za úvodnú clonu neznámej škodlivej látky. Prerušil ju až druhý spomínaný elitný ninja na strane Zeme mrazu, no hoci nad ňou prekvapivo mal výhodu, zachránil ju jediným dotykom posledný z pätice útočníkov. "Čo to má byť- genjutsu?! Nemôžem sa hýbať-" zazneli jeho posledné slová pred smrťou, než zranená jedovatá žena využila situáciu a podrezala mu hrdlo. "Aby si vedel, mala som to pod kontrolou." "Nemáš za čo," odvrkol jej záchranca bez emócií a pokračoval v plienení. V podobnom duchu sa bitka niesla ešte hodinu. A výsledok?

Približne okolo jedenástej boli všetky stráže až na pár jedincov pomáhajúcich s evakuáciou, ktorí v tom čase už utekali pre pomoc, do jedného mŕtve. Civilisti sa buď rozutekali kade ľahšie, či napriek požiaru zostali skrčení vo svojich príbytkoch. Na svedomí to všetko mala pätica extrémne mocných individuálov z Kaminari no Kuni, ktorých cieľom bolo oslabiť Shimo no Kuni natoľko, aby bola nútená vyjednávať a vzdať sa väčšiny územia. Jednalo sa o ľudí s menami  (podľa obrázka idú zľava doprava) Tarui /樽井/, Yuudai /雄大/, Towaki /飛翔/, Harui /春依/ a Genkaku /幻覚/. Severozápadný prístav každopádne samozrejme nebol ich poslednou zastávkou. Pokiaľ predsa majú prinútiť niekoho ako je Daisukeho syn a Reina kapitulovať, budú toho vonkoncom musieť zaručene napáchať ešte podstatne viac.

"Nechcem sa ti vŕtať do velenia, ale určite bolo v poriadku, že sme ich pár nechali uniknúť? Nebolo by lepšie, keby sa o nás dozvedeli až o niečo neskôr?" "Na tom nezáleží. Čím skôr po nás pošlú svojich najlepších ninjov, tým rýchlejšie Shimo no Kuni zbavíme všetkých defenzívnych prostriedkov a budeme môcť ísť domov," skonštatoval zdanlivo najdominantnejší zo skupiny, zatiaľ čo aj so zvyškom vybranej elity pochodoval k uzamknutej bráne. "Genkaku. Máš ešte dosť chakry?" "Nemusíš hovoriť nič viac," zareagoval rýchlo oslovený muž vopred tvoriaci pečate na akýsi doton, v dôsledku čoho položil dlane na kamennú stenu a doslova z nej obrovskú časť zvalil na zem. "Aké drastické riešenie." "To je v poriadku. Pri troche šťastia to tu ešte viac vyplienia banditi. Čím dlhšie im bude trvať obnova námornej dopravy, tým väčšie škody to bude mať na celkovú infraštruktúru a ekonomiku krajiny." "Jasné, jasné. Aký bude teda náš ďalší postup?" "Oddýchneme si v neďalekej dedinke juhovýchodne odtiaľto a za úsvitu budeme pokračovať smerom k hlavnému mestu." Tak zneli posledné slová najvyššieho predstaviteľa pätice útočníkov, než sa spoločne vytratili, aby ich nestihli prekvapiť dodatoční ninjovia.
Shinobi
Non-Player Characters

Poèet pøíspìvkù : 490

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mikoto Hyūga za Sun Sep 02, 2018 12:11 pm

Opustili sme mesto, mierili sme na miesto, kde sa odohral útok. Keďže sme patrili k prieskumnej jednotke, bolo našou úlohou tak isto obzrieť miesto útoku, nájsť stopy či zdroje informácie, ktoré nám priblížia, čo zač útočníci sú. Aktivovala som Byakugan ešte cestou sem. Jednak preto, aby sme náhodou nenarazili na nejaké prekvapenie, skryté pasce, a jednak preto, že som už takto z diaľky mohla skúmať stav samotného prístavu.
"Krása," preniesla som mierne sarkasticky, avšak než sme tam dorazili, viac som už ani necekla. Aj keby sa ma Ren niečo pýtal, neodpovedala by som. Zastavili sme sa až pred prístavom. Párkrát som tu už bola, avšak trosky a mŕtvolné ticho, doplnené o mŕtvoly neďaleko, sa nemohol s jeho pôvodným stavom ani porovnávať. Bez jediného slova som kráčala okolo mŕtvol, zbierajúc informácie o príčinách ich smrti.
"Zdá sa, že tá skupinka je zameraná na všetky odvetvia, perfektne sa doplňujú," hlesla som napokon neutrálnym tónom. Z mŕtvol spálených ohňom, podrezanými presne mierenými sekmi doplnenými o ďalšie popáleniny raitonom, z vystrašených výrazov len v určitej skupinke, ktoré sa im udržali aj po smrti. Ktorý samuraj by si však nechal podrezať krk? Neboli snáď neprekonateľní v umení Kenjutsu? Inak som si to nevedela vysvetliť.
"Zdá sa ale, že sa tu už nezdržiavajú," otočila som sa, keď som si s pomocou Byakuganu všimla niekoľko malých rodín skrývajúcich sa v rozpadnutých domoch. Ignorovala som ich. Máme iné povinnosti.
"Je tu však jedna otázka, Ren-san...ako plánuje Reina-hime obstáť v boji s jednotkou, ktorá sfúkla celý prístav ako domček z karát?" nechcela som mu do mysle vkladať žiadne pochybnosti, avšak bolo to niečo, nad čím sa musel zamyslieť. Z môjho výrazu sa však vytratila akákoľvek starostlivosť či roztomilosť, ako vždy, keď som bola na nejakej misii. Nebol tu priestor pre city.
Mikoto Hyūga
B-rank

Poèet pøíspìvkù : 58

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Ren Kouen za Sun Sep 02, 2018 3:13 pm

Místo kam nás poslali vypadalo jak peklo na zemi. Neboli spíš by se to dalo nazvat válečná zóna z vojenského i tak trochu globálního hlediska. Všude se váleli rozsekané a spálené mrtvoly. Díky však Kenjiho nápoji jsem to byl schopný nějak snést abych se nepozvracel. Sice jsem podobné věci už viděl, ale v tomhle stavu to nebyl dvakrát dobrý nápad. Chtěl jsem jít některým lidem napomoc, ale to jsme museli přenechat raději meidikům a vlastně záchrannému týmu. Já nejsem žádný medik, sotva si zvládnu dát první pomoc, takže bych se do toho raději neměl moc míchat.
Procházel jsem společně s Mikoto troskama přístavu a rozhlížel se tak kolem zda bych nenašel něco zajímavého nebo viníka, který může za tohle všechno. Upřímně jsem nevěděl co bych mu zrovna já mohl způsobit, potřeboval bych ještě nějaký trénink, abych se mohl měřit se silou, která způsobila tohle, ale na to teď nebyl čas. Když se však zastavila na chvilku Mikoto tak jsem se zastavil kousek od ní a odpověděl ji. " Vůbec netuším co zde zmůžeme. Nejsme medici, takže nikomu nepomůžem. Nedisponujeme žádnými stavitelskými technikami, tudíž zde nic neopravíme a upřímně řečeno si nejsem jist, jestli bychom něco zmohli jen my dva proti síle, která způsobila takovouhle spoušť. Snad nám pošlou nějaké silné spojence, neboť jestli narazíme na toho kdo za tohle může tak budeme mít oba dva co dělat. "
Ren Kouen
B-rank

Poèet pøíspìvkù : 97

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mikoto Hyūga za Tue Sep 04, 2018 9:25 am

Zamračila som sa.
"Osobne si myslím, že sa rozdelili. Ak by sa premávali vo väčšej skupinke, boli by nápadnejší, čo iste nie je ich prioritou. Aby boli v menšej skupinke naozaj úspešní...," na chvíľu som sa odmlčala, odkopávajúc nohou prihoreté trosky zo spáleného tela nejakého samuraja. Ani brnenie ho neochránilo pred strašným osudom.
"...volia si moment prekvapenia. Typujem, že sa spoliehajú na to, že nikto nič nečaká, nikto nič nevie, rýchlosť reakcie je nulová, posily prichádzajú neskoro," skôr než ku Katarovi som hovorila sama so sebou.
"Rozvrátili prístav, kolísku obchodu tejto zeme, jedno z najstráženejších miest. Predpokladám, že sa zamerajú na ďalšie významnejšie miesta, čím by podkopali nie len ekonomiku a stabilitu tohto územia, ale tak isto aj postavenie Reiny-hime, ktorá by v tom prípade za predpokladu, že nevyrieši problém, prišla o svoju autoritu a podporu zo strany občanov. Vzrastala by nedôvera, nepokoj, žiaden pocit bezpečia, a tak ďalej, a tak ďalej," pokračovala som, bližšie skúmajúc spálené telo, ako keby som sa tam snažila niečo nájsť.
"Viete, čo to znamená, Ren-san?" opýtala som sa ho, nevenujúc mu moju priamu pozornosť. Stále som totižto pohľadom prepichovala mŕtvolu. Nechala som ho rozmýšľať, nech príde sám k záveru, že je veľmi veľká pravdepodobnosť, že ak skutočne zlyháme, je koniec. Nie úplný, ale pre nás, Reinu a zaužívaný systém určite. Hlavne po tom, aké straty zatiaľ táto zem utrpela. A ďalšie ešte len prídu.
"Kto by z tohto profitoval? Niekto, kto má pod sebou mocných podriadených. Podsvetie? Iná zem? Možné, ale nie 100%-tné. Koniec koncov, predpokladám, že ani vy sa nepohybujete v centre politiky,"povzdychla som si napokon. Otočila som sa k nemu.
"Každopádne, tu už nič nezmôžeme. Mohli ísť niekam, kde...," zamyslela som sa.
"...kde sa za informácie nie vždy platí peniazmi. Nemusia sa tam nutne zdržiavať, možno sa tam ani nikdy nepristavili, čo by bola veľká chyba, avšak my odtiaľ na prázdno nevyviazneme, pousmiala som sa na Rena tajomne. Nebolo tak dlho, čo som sa naposledy túlala po tejto zemi, hoc som do hlavného mesta nikdy nezablúdila. Informácie som získavala práve na istom trhovišti, kde som výmenou za peniaze či lovom rôznych osôb získavala akékoľvek informácie. A fakt, že nie vždy som pristúpila na zmluvné podmienky a hrubo prekračovala hranice slušného správania, ak to situácia vyžadovala, bol relatívne známy. Vybudovala som si tam...celkom slušnú reputáciu. Prudko som sa otočila a vyrazila na spomínané miesto. Ponáhľala som sa, čím skôr nájdeme aspoň jedného z nich, tým lepšie.

-PRESUN-
Mikoto Hyūga
B-rank

Poèet pøíspìvkù : 58

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Uchiha Goemon za Wed Sep 05, 2018 8:44 pm

Najrýchlejší spôsob, ako sa dostať do Shimo no Kuni a zároveň sa vyhnúť potencionálnym problémom či prenasledovateľom, pri prekračovaní hraníc, bola cesta loďou. Aj keď bol prístav do znaćnej miery ochromený, stále sa jednalo o strategický bod, ktorý lode už poznali a tak sem mierila aj tá, na ktorú som sa nalodil ja, spolu so Sayou. Sám som už z diaľky videl, že sa niečo v prístave stalo. Bol poničený a úprimne aj celkom mŕtvi. Bola pravda, že za ten čas sa k nemu stihlo priplaviť viac lodí, ktoré tu mali bežnú trasu. Mnoho z nich sa však otočilo a pravdepodobne pokračovali v ceste, k nejakému ďalšiemu. Vyzeralo to tak, že aj náš kapitán ma na pláne to isté. čo z takého prístavu, kde ani nemohli doplniť zásoby?
"Chmm.." Opieral som sa o okraje lodi a snažil som sa do diaľky trocha viac zaškúliť.
"Vyzerá to blbo.. a nevyzerá to ako niečo, čo by dobrovoľne spravila skupina Kotomi. Alebo .. čoho by bola schopná." Povedal som celkom úprimne. Tá pravdepodobne stále bola zalezená v Yu no Kuni. Úprimne som si myslel, že tam bude trčať dobrý rok, kým sa odváži k nejakým krokom. Moje slová smerovali k Saye, ktorá tu na lodi bola so mnou. Po slovách kapitána mi bolo jasné, že sa tam ani nebudú snažiť zastaviť. Ak sme chceli ísť na pevninu tu, museli sme vyskočiť. To mi zas taký problém nerobilo a tak som sa spýtavo pozrel na Sayu. Teda.. určite vedela chodiť po vode.. sakra, však vedela z chakry vytvarovať pomerne vierohodného tigra.
Uchiha Goemon
A-rank

Poèet pøíspìvkù : 235

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Milli za Wed Sep 05, 2018 9:07 pm

Znuděně jsem pochodovala po lodi a bavila se sledováním ostatních lidí. "Tady je flek." Ukázala jsem na podlahu, kterou čistil jeden chlapec a sladce se pousmála. "A tam taky." Ukázala jsem na další a pokrčila rameny. "No..moc ti to teda nejde." Zakroutila jsem káravě hlavou a pochodovala dál. Nakonec jsem se zastavila u Goemona. "Nudím se." Oznámila jsem mu jen tak. Z té nudy no. "Co?" Nadzvedla jsem obočí a zahleděla se k přístavu. "Skupina Kotomi? Ani ve snu." Zasmála jsem se. "Na to nemají." Poznamenala jsem a čučela do dálky. Periferně jsem viděla jeho pohled a potichu si povzdechla. Zase po svých.. Mlčky jsem od něj zamířila pryč a po chvíli se vrátila se svým vakem a katanou. Mlčky jsem vyskočila z lodi a dopadla na hladinu vody. "Mám hlad." Oznámila jsem mu další pro něj nepodstatnou informaci a vydala se k přístavu.
Milli
A-rank

Poèet pøíspìvkù : 134

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Uchiha Goemon za Sun Sep 09, 2018 3:55 pm

"Yep.. máš úplnú pravdu. Nemajú." Poškrabal som sa na brade. Stál som tam na vodnej hladine a zamyslene som sa pred sebou pozeral. Na chvíľku sa mi Saya vzdialila. Od môjho klanu som nemal žiadne info o tom, že by sa na Shimo no Kuni plánoval útok. Takže oni to byť nemohli. 
S povzdychom som sa teda rozhodol vydať taktiež kupredu. Pravdepodobne tu nájdeme viac mŕtvol, než živých. Keď som Sayu dobehol, len som znova spomalil, aby som držal krok.
"Mŕtvy jedlo nepotrebujú.." Pokrčil som ramenami. Mohli sme si pravdepodobne zobrať čo sme len chceli. Niekto by to mohol nazvať rúhaním no, ja som v tom žiadnu stratu cti nevydeľ. Skôr praktickosť. Sám som vytasil katanu, len pre istotu. Vždy bolo dobré byť pripravený. 
Čoskoro sme vošli až dovnútra, kde som vyskočil na jednu z budov a začal som sa rozhliadať po okolí. Hľadal som čokoľvek. Nejakých ľudí, čo mohli prežiť.. nejaké stopy po v podstate hocičom. Bolo ich tu dosť, ale nič špecifické. Len že sa tu odohral pomerne dosť intenzívny boj.
Uchiha Goemon
A-rank

Poèet pøíspìvkù : 235

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

- Similar topics

Povolení tohoto fóra: