Tsuchi no Yōgan

Goto down

Tsuchi no Yōgan

Příspěvek pro Tsuchi no Yōgan za Sun Jul 22, 2018 10:03 am


Tsuchi no Yōgan - 土の溶岩 

Yōgan pochádza z Tsuchi no Kuni a z jednému z Nindera (忍寺, ninja chrám) tejto zeme. To v podstate znamená, že sa nejedná o Shinobi a ani o trebárs Samuraia, ktorý je schopný využívať chakru. Je jedným z Ninsō (忍僧, Ninja mních) a tejto ceste sa venovala celý svoj život. V chráme jej tiež dali meno Yōgan (溶岩,) čo v hrubom preklade znamená "láva". Toto meno dostala kvôli jej vrodenej schopnosti - Yōton, ktorý sa u nej prejavuje vo forme magmy. V klane Kana je skôr známa pod prezývkou Gaijin (外人, cudzinec), keďže sa líši svojim pôvodom a napríklad aj farbou jej pleti. Jednoducho nevyzerá ako tunajší ľudia, nespráva sa tak, nerozpráva ich prízvukom a nemá ich zvyky. Základné Informácie

Yōgan (溶岩, láva) je 17 rožným dievčaťom z Tsuchi no Tera (土の寺, zemný chrám), aj keď v tomto chráme v podstate stále patrila k Shugyōsō (修業僧, mních vo výcviku), jej schopnosti by sa dali prirovnať k pomerne schopnému B rank Shinobi. Z chrámu však bola kvôli istým udalostiam nútená utiecť, pri čom ju jej prenasledovatelia hľadali až pokiaľ sa nedostala k hraniciam Shimo no Kuni, kde sa práve teraz nachádza. Yōgan mala to šťastie (alebo možno nešťastie), že ju vyčerpanú a na pokraji síl našiel muž, ktorý pracuje pre klan Kana. Vďaka nemu prežila, no aj sa vďaka nemu dostala práve pod správu klanu Kana. Podľa teológie a "cesty" života, ktorú sa Yōgan v chráme učila, jej život teraz v podstate nepatrí nej, ale práve tomu, kto jej ho zachránil. Pre to by sa dala povedať, že jej lojálnosť ku klanu Kana je len tak veľká, aká je veľká práve pre už spomínaného shinobiho. Dôvod pre čo sa dostala do tejto situácie je práve jej pomerne vzácne Kekkei Genkai, pomocou ktorého je schopná manipulovať s magmou a aj túto roztavenú horninu využívať v boji. Mimo iné je vlastníkom dvoch elementárnych podstát, ktoré sa do jej Kekkei Genkai spájajú. Sú nimi   - katon a  - doton.


Čo sa týka povahových vlastností a čŕt, Yōgan je typickým sangvinikom a extrovertom. Je veľmi priateľská a nerobí jej problém nadviazať kontakt s ľuďmi. Je veľmi optimistická a je schopná tešiť sa aj z úplných maličkostí. Samozrejme aj ona máva zlé nálady, ako aj každý iný človek, no je podstatne ľahšie sa z nej dostať. Neuzatvára sa pred svetom a je celkom úprimná. Stále je však slušne vychovaná a úprimnosť končí tam, kde by začali urážky druhej osoby. Tu musíme poznamenať, že sama je dosť urážlivá a ľahko sa nadchne či aj naštve pre nejakú vec. Jednou z jej hlavných negatívnych čŕt je práve istý druh nepozornosti a nerozhodnosti. Je až zvláštne, ako ju v jednu chvíľu dokáže zaujímať niečo, a v druhú nejaká úplne iná blbosť. Nerozhodnosť sa samozrejme objavuje hlavne v jej civilnom živote. Nikdy sa nevie rozhodnúť, čo si dať pod zub, čo si obliecť, koho zmlátiť ako prvého a podobne. Je veľmi ľahké Yōgan oklamať, no tieto klamstvá znáša len ťažko. Na druhú stranu má ale priam nezlomnú vôľu v ... ako sa tomu hovorí, lepšie zajtrajšky. Hlavne keď je naozaj zle. Čo sa vzhľadu týka, Yōgan je pomerne typické dievča na jej vek. Má tmavú pokožku a tmavšie hnedé vlasy kratšieho zostrihu. Tie často nosieva v rôznych praktickejších tvaroch, napríklad v cope, ale poslednú dobu používa skôr rozpustený účes. Yōgan už na prvý pohľad je dievča, ktoré vykonáva fyzickú aktivitu. Jej telo, aj keď je žensky zaoblené, je stále vypracované a je proste vidieť, že má svaly. Nosieva na sebe pomerne jednoduché nohavice zväčša farbené do  zeleného odtieňu. Top bez rukávov v páse zviazaný čiernym pruhom, na predlaktiach obväzy a na nohách trojštvrťové voľné nohavice zelenej farby. Často chodieva bosá, alebo v uzavretých topánkach s pomerne ľahkej látky, len s tvrdšou podrážkou.Schopnosti:


Yōgan je užívateľ kekkei genkai Yōton (溶遁; 熔遁. lávový štýl), ktoré aplikuje hlavne pri využívaní jej primárneho bojového štýlu: Nintaijutsu, pomocou techník na báze Chakura Nagashi (チャクラ流し, chakrový tok). Jej Kekkei genkai má pri tom formu magmy, teda roztavenej lávovej horniny, ktorá dosahuje extrémne vysoké teploty. Keďže sama vyrastala v chráme, kde sa práve na podobný spôsob boja mnísi zameriavali, nie je príliš schopná tvoriť komplexné techniky za pomoci ručných pečatí. Aj pre to sa teda vybrala týmto smerom. Aj tak je však veľmi schopnou bojovníčkou, využívajúcou Yōton Chakura Mōdo (熔遁チャクラモード, lávový chakrový mód) na posilnenie prevažne jej obrany a devastačnej sily jej fyzických útokov. Mimo iné je pomocou chakra flowu schopná Yotonovú chakru viesť vecami, ktoré však často pod náporom teploty jednoducho zhoria, alebo sa roztavia. Čo sa týka nejakých slabín, Yōgan bola vždy poleno na Genjutsu. Vlastne o ňom ani príliš nevie. Tiež nie je natoľko inteligentná, aby bola schopná nejak extrémne predvídať pohyby a akcie svojich súperov, či vytvárať zložité plány a taktiky. To však nie je všetko. Yōgan na rozdiel od trebárs shinobi neovláda príliš dobre boj so sečnými zbraňami. Zato je však vynikajúca v Bōjutsu (棒術, techniky palice), pri ktorom využíva vojnovú palicu so zatlčenými kovovými cvočkami na oboch jej koncoch pre zvýšenie celkovej deštruktivity zbrane. Mimo to je prirodzenou užívateľkou techniky Suiken (酔拳, opilecká päsť), takže má extrémne malú znášanlivosť čo sa alkoholu týka. Dokonca aj liekov, ktoré v sebe alkohol často obsahujú.


NinjutsuTaijutsuGenjutsuInteligenciaHrubá silaRýchlosťChakraRučné pečateSpolu
1.52.50.51.52.52.520.513.5
3.53.50.51.5332.50.518
5 4.512.5443125Techniky:

S

A
Kazan no Nagare /火山の流れ, Vulkanický tok/ - vlastná technika
Fugōrina Netsu /不合理な熱, Nezmyselné teplo /- vlastná technika

B
Yōton Chakura Mōdo / 
熔遁チャクラモード, lávový chakrový mód /
Yōton: Shakugaikōken /熔遁・灼鎧甲拳, Element lávy, spaľujúca obrnená päsť /

Kazan Maisō /火山埋葬, Vulkanický pohreb / - vlastná variácia Raigā Bomu

C
Suiken /  酔拳, Opilecká päsť /
Rakanken /羅漢拳. Zdrvujúca dlaň /

Doton: Doroku Gaeshi / 土遁・土陸返し, Element zeme: terra štít /
Doton: Gansetsukon /土遁・岩節棍, Element zeme: kopija z kameňa /


D
Doton: Shinjū Zanshu no Jutsu /土遁・心中斬首の術, Element zeme: technika dvojitého sebevražebného sťatia /Životopis:

Život tejto mladej slečny bol dlhý, dlhý čas ako z nejakej rozprávky. Aj keď si svojich rodičov nikdy nepamätala, nikdy ani nemala dôvod ich hľadať či rozmýšľať nad tým, pre čo ich nepozná. Nemala rodičov, no vždy mala rodinu. Odjakživa boli jej rodinou práve mnísi z Tsuchi no Tera, teda zemného chrámu. Zemný chrám bol úchvatné miesto. Nachádzajúci sa v Tsuchi no Kuni, obohnaný vysokými múrmi, ktoré ochraňovali jeho obyvateľov pred vonkajším svetom. Chrám bol uprostred hôr a až rozprávkovej prírody, kúsok od horského jazera, ktoré poskytovalo vodu mníchom na akékoľvek účely. Bezstarostný život, odtrhnutý od jaziev a strastí dnešného sveta. Mladú Yōgan od tohto sveta totiž ostatný štítili. Možno spravili chybu, kto vie. Predsa len, nepripraviť niekoho na vonkajší svet bolo bláhové rozhodnutie. Aj keď chrám nikdy opustiť nemala, jeden nikdy nevedel, čo sa mohlo stať.

Yōgan svoj bezstarostný život žila do svojich šestnástich rokoch. Život, v ktorom bolo miesto len pre tréning jej schopností, učenie sa s ostatnými mníchmi, disciplínu no zároveň aj klasické radosti. Kúpanie sa v jazere bez toho, aby sa musela neustále obzerať za ramená. Keď sa aj obzrela, vždy tam boli len priateľské tváre. Deti jej veku, mladý mnísi, ktorý sa v chráme užili jednoduchému životu rovnako tak, ako ona. Počas týchto rokoch sa toho naučila mnohému. Predovšetkým však pokory, úcte a vďačnosti. Mnohé morálne zásady a pravidlá, ktoré boli v okolitom svete tak neexistujúce. Niektoré boli možno trocha viac prísne. Bol to predsa len chrám a ona tam bola ako jediné dievča. Dôvod bol jednoduchý. Chrám prijímal len chlapcov a to pre čo práve jej bolo umožnené v ňom byť, bolo pre ňu rovnakou záhadou, ako pre mnoho iných mníchov. Podľa všetkého to bolo rozhodnutie Staršieho a tieto rozhodnutia sa jednoducho nevyvracali.

Nikto ale nepochyboval o tom, že jeden z faktov mohlo byť práve to, že má Yōgan schopnosti, ktorý žiadny iný mních nemal. Dokázala ovládať lávu, magmu konkrétne. Bola to veľmi silná schopnosť, ktorú mala povolené používať len počas samostatných tréningov, aj to pod dozorom staršieho mnícha. Bolo to kvôli bezpečnosti ostatných, ako aj bezpečnosti Yōgan ako takej. Predsa len stačilo málo a dokázala spôsobiť obrovský požiar. Drevené chrámy sa hasili len ťažko. Yōgan však svoj bezstarostný život nemala žiť večne. Jedného dňa sa chrám dostal do konfliktu po tom, ako do svojich priestorov prijal skupinu pocestných shinobi, ktorý boli zranený a už niekoľko dní prenasledovaný svojimi nepriateľmi. Chrámy boli vždy považované za svätyne, kde človek môže prenocovať a vyliečiť svoje zranenia, nech už bola strana za ktorú bojoval akýkoľvek. V chrámoch nikdy neplatili rozkazy lordov či daimyo, čisto z rešpektu ku mníchom, ktorý aj týmto mužom často zachránili život. No táto skupina shinobi patrila k typickým banditom. Bohužiaľ pravidlá chrámu platili pre všetkých rovnako a tak ich jednoducho museli prijať. Shinobi sa však začali správať nedôstojne. Obťažovať mníchov sarkastickými a nemiestnymi poznámkami, ničením ich majetku a dohadovania sa o stále väčšiu a väčšiu pozornosť. Samozrejme si to nikto nemusel nechať páčiť.. a ani nenechal. Netrvalo dlho, kým trpezlivosť mierumilovných mníchov neprešla a oni potulných nevyhodili z chrámu von. No.. táto akcia v potulných zanietila rozčúlenie a pobúrenie. Ešte v tú noc sa rozhodli na chrám zaútočiť.

Nebol to typický útok, ktorý by mal nejaký cieľ. Potulný cieľ nemali. Stihli ešte a tých pár hodín privolať ďalších kumpánov a jediná vec, ktorá ich hnala vpred bola čistá zlomyseľnosť. Pre Yōgan to bolo peklo. Bolo to prvý krát, kedy sa stretla s niečím tak.. príšerným. Ešte do dnes sa jej sníva o horiacich troskách chrámu, vyvalenej brány a stretu mníchov s potulnými. Snáď prvý krát videla, ako sa Ninjutsu využíva aj mimo sparingoch.. na boj, na zabíjanie a krviprelievanie. Čo však mala robiť? Nevedela sa prinútiť zapojiť sa do boja. Potrebovala pomôcť. 
Pomoc však prišla neočakávane. Vlastne jej k jej myšlienkovým pochodom pomohol jeden z potulných, ktorý si ju všimol v momente, keď sa v chráme nachádzalo už len zopár bojaschopných mníchov. Bolo zjavné že sa im potulných nepodarí odraziť. Muž ju schmatol za vlasy a zodvihol do vzduchu, čo jej spôsobilo obrovskú bolesť. Započula slová, vedela, čo s ňou chcú spraviť.. čo s ňou plánovali. A vtedy sa rozhodla. 

Rozhodnutie pocítil hlavne muž, ktorý ju stále držal za vlasy. Pocítil ho vtedy, keď sa jeho pokožka začala roztápať pod náporom tepla, ktoré začalo vychádzať z tela Yōgan po tom, ako aktivovala jednu zo svojich "zakázaných" techník. Pocítili to aj ostatný, keď sa ju snažili prenasledovať.. zraniť, chytiť.. a keď to nakoniec zdali. Síce z nich nikoho nezabila okrem teda muža, ktorý bol k nej najbližšie, stále sa rozhodli, že sa im jednoducho neoplatí kvôli nejakej babe o niekoho prísť. Nie, keď mala Yōgan tak silnú obrannú techniku, cez ktorú sa sami nemali ako dostať. Yōgan sa teda podarilo utiecť. Utekala niekoľko dní.. nocí bez spánku. Vo svete, na ktorý nebola pripravená. Niekde, kde v podstate nikomu nemohla veriť. Niekde, kde každého podozrievala z toho, že ju chce dostať. Že je jej nepriateľ. Nakoniec sa jej pekný život rozpadol ako domček z karát. Nedokázala spať, nedokázala sa zastaviť, až kým ju to všetko nedobehlo niekde na území Shimo no Kuni. Prišlo vyčerpanie a nakoniec aj kolabs na mieste, kde sa pokúsila schovať. V meste duchov.


Naposledy upravil Haki dne Mon Jul 23, 2018 3:57 pm, celkově upraveno 2 krát
avatar
Tsuchi no Yōgan
B-rank

Poèet pøíspìvkù : 14
Join date : 03. 06. 16

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Tsuchi no Yōgan

Příspěvek pro Tsuchi no Yōgan za Sun Jul 22, 2018 2:45 pm

Hotovo
avatar
Tsuchi no Yōgan
B-rank

Poèet pøíspìvkù : 14
Join date : 03. 06. 16

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Tsuchi no Yōgan

Příspěvek pro Hashiru Senju za Mon Jul 23, 2018 3:58 pm

POVOLENO

______________________________________________________________________________________

Techniky:

D
Shunshin no Jutsu
Shokuton: Konoha Shuriken
Doton: Iwagakure no jutsu
Doton: Shinjū Zanshu no Jutsu
Kage Shuriken no Jutsu
C
Kuchiyose no Jutsu (Slimáci)
Tsutenkyaku
Chakra enhanced strenght
Chakura no mesu
Shokuton: Tsuiseki hoshi no jutsu
Chakra Transfer no jutsu
B
Saikan Chūshutsu no Jutsu
Kage bunshin no jutsu
Fuuton: Shinkuuha
Fuuton: Shinkuujin
Shokuton: Sasayaki
Byakugou: Fuuton no yoroi

A
Shosen no jutsu
Katsuyu: Moryojika
Shokuton: Shokuryuu no jutsu
S
Byakugou no inBody:

NIN - 5
TAI - 3,5
GEN - 2
INT - 4
SILA - 5
RYCHLOST - 4
ČAKRA - 4
RUČNÍ PEČETĚ - 2,5
TOTAL 30Učím se:

Ninpou Sozou Saisei: byakugou no jutsu - 30.8.
Fuuton: Kazeryudan no jutsu B rank - do 29.8
avatar
Hashiru Senju
A-rank

Poèet pøíspìvkù : 155
Join date : 25. 04. 16
Age : 25
Location : České Budějovice

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Tsuchi no Yōgan

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru