Ovládanie a vkladanie NPC

Goto down

Ovládanie a vkladanie NPC

Příspěvek pro Jorogumo za Sat Jul 14, 2018 5:17 pm

OVLÁDANIE A VKLADANIE NPC

NPC (Non-Player Characters) na fóre plnia rolu postáv neprináležiacich žiadnemu konkrétnemu hráčovi. Ich primárnou úlohou je pomáhanie s posúvaním príbehu, poskytovanie rôznych služieb, riadenie misií a vyhradenie moci jednotlivým geografickým celkom. Súčasným správcom NPC je Jorogumo, no hrať za ne po dohode môžu všetci administrátori, vodcovia klanov, hodnostári (napríklad daimyō), správcovia špecifických misií a s poverením aj iní hráči. V prípade, že sa jedná o nemenovanú hordu viacerých bojovníkov, civilných občanov, cudzích zvierat alebo postavy na jedno použitie, nie je o nich nevyhnutné nič spisovať a stačí sa akurát prihlásiť na vyhradený účet (zoznam je dostupný tu, pričom heslo je u každého senjutsu). Ak ale ide o dlhodobejšie NPC s rozmanitým repertoárom schopností a väčším významom pre tento svet, je ich nutné vložiť do tejto kategórie podobne ako je tomu pri vytváraní hráčskych postáv. Dĺžka ich popisu by však mala byť ideálne stručná, pričom osnova je samozrejme o čosi jednoduchšia:

Meno (prezývka):
Pomenovanie, pod ktorým je postava známa. Nie je nevyhnutné, aby každé NPC malo celé meno.

Vek:
Hoci nie je potrebné špecifikovať pre každé vložené NPC konkrétny dátum narodenia, je dôležité uviesť minimálne približný vek (stačí teda napísať napríklad len "okolo 40 rokov").

Pohlavie:
Každé NPC okrem vybraných živočíchov musí mať povinne stanovené jednoznačné pohlavie.

Príslušnosť:
U každého NPC musí byť jasné, na koho je v dobe jeho spísania strane (alebo minimálne komu slúži). V prípade, že sa jedná o nejakého samotára, je vhodné uviesť aspoň krajinu jeho pôvodu.

Klasifikácia (rank):
Všetky NPC musia mať jasne stanovené, o aký typ bytosti sa jedná (shinobi, feudálny pán, zviera, yōkai, atď.) a akým spôsobom je možné špecifikovať ich úroveň (S-ranky a A-ranky sa dajú vložiť výhradne len po dohode viacerých administrátorov vrátane samotného správcu).

Klan (kekkei genkai):
V prípade, že NPC patrí k nejakému konkrétnemu klanu, je to potrebné konkrétizovať aj s vysvetlením, či po ňom zdedil prináležiacu vrodenú schopnosť alebo Hiden techniku. Ak tomu tak nie je, stačí akurát uviesť rodné meno a premenovať tento prvok osnovy na Rodina.

Charakteristika:
Po stránke vzhľadu je postačujúce len veľmi stručne zhrnúť, ako dané NPC vyzerá so zameraním na farebnú schému (najideálnejší by bol obrázok), výšku a váhu. Z osobnostného hľadiska treba akurát v krátkosti vyzdvihnúť tie najkľúčovejšie povahové vlastnosti postavy.

Stručný popis:
Písať minulosť pre každé NPC nemá význam. Stačí sa teda zamerať akurát na to, kým je daná postava v súčasnosti (v dobe jej vloženia), aký má pre aktuálny svet význam a čím je známa.

Schopnosti (techniky a body):
Je nevyhnutné, aby každé NPC malo jasne stanovený bojový štýl a špecializáciu. Z techník sa však stačí zamerať iba na tie najsilnejšie (kompletný zoznam podľa pravidiel je síce určite preferovaný, ale nie nutný, pokiaľ postava nebude pravidelne zasahovať do súbojov), pričom body musia byť na základe platiacich obecných ustanovení uvedené samozrejme všetky.

Preferovaní používatelia:
Hoci je vyššie uvedené, že NPC neprináležia žiadnemu konkrétnemu hráčovi, je možné (a odporúčané) špecifikovať, kto by ho primárne mal využívať (administrátori majú prístup ku každému, no pokúsia sa pod dozorom správcu dbať na to, aby v rámci konzistencie charakteru a jednania NPC za každé písal zvyčajne len jeden človek). Je preferované uviesť ich čo najmenej.
avatar
Jorogumo
S-rank

Poèet pøíspìvkù : 10
Join date : 09. 06. 16

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru