Tsukahara Bokuden

Goto down

Tsukahara Bokuden

Příspěvek pro Tsukahara Bokuden za Mon Jul 02, 2018 9:36 am


Tsukahara Bokuden | ♂ | 14 r. | Shimo no Kuni | C rank 


_____________
ZAUJÍMAVOSTI

Tsukahara Bokuden je menovec istého samuraia ktorý v realite existoval. Známy je hlavne tým, že bol považovaný za neporaziteľného vo všetkých svojich 19 dueloch a 37 veľkých bitiek. V neskoršom veku viedol ideológiu, ktorú vtipne pri stretnutí s jedným mladým zapáleným samuraiom nazval no-sword school. Tsukahara tu na fóru však má od tohto muža v ideológii zatiaľ celkom ďaleko.
Obľúbené slová: Meiyo (Česť), Hokori (Pride)
Najčastejšia hláška: Šetri slovami..._________
OSOBNOSŤ

Tsukahara je chlapec, ktorý toho moc nenahovorí. Čo sa týka slov, je zdržanlivý a ak nepotrebuje, tak ústa jednoducho neotvára. Je tiež veľmi stručný, aspoň po väčšinu času. Nie je to kvôli tomu, že by sa nebodaj hanbil rozprávať, no sám pokladá slovám veľký význam. Neznáša pretvárku a lož. Má omnoho radšej pravdu, aj keď je nepríjemná. Sám je toho názoru, že za lož a pretvárku sa schovávajú iba slabí ľudia, ktorí nie sú dosť silní na to, aby ustáli pravdu. Tsukahara je chlapec zásad, samuraiských zásad. Je zdvorilí, cení si osobnú hrdosť. Pre to má len veľmi slabú mienku napríklad o Shinobi, ktorý podľa neho svoje schopnosti a chakru využívajú nesprávnym spôsobom. Podľa neho to využívajú ako zbraň, len pre svoj vlastný osobný zisk, bez nejakých slušných a vychovaných zásad. Celkom ho ťaží na srdci, že svet v podstate tejto .. podľa jeho slov "sekte" začína patriť. "Samozrejme.. každý si radšej vyberie cestu Shinobi... je oveľa jednoduchšie nemať zásady, ktoré by človek porušil." - bola odpoveď, ktorou ho raz obdaroval otec, keď sa na túto problematiku spýtal. Ak už Tsukahara rozpráva, využíva hlavne už zastaralý samuraiský dialekt. Nenájdete v jeho slovníku žiadny gýčové slová.

_______
VZHĽAD

Pomerne nízkej postavy, no je to kvôli faktu, že je ešte stále vo vývoji. Na svoj vek je priemernej výšky. 155 centimetrov. Tsukahara je beloch s vlasmi bielymi ako sneh. Má modrozelené oči, veľmi svetlého odtieňu. Jednému by sa až mohlo zdať, že sú takmer biele, no nie sú. Jeho oblečenie je pomerne jednoduché a klasické pre samuraiov. Nosieva ľahké čierne GI, cez ktoré má prehodené biele spevnené "Haori" bez rukávov. Vlasy nosieva na čele zviazané bielou šatkou, zobrazujúcou znak klanu Kana, ktorý má aj na svojom Haori. Katanu nosieva za bielym viazaním jeho "gi". "Guard" jeho katany má hviezdicový tvar. Inak na ňom nie je nič zvláštneho. Pár jaziev, čo je však v tejto dobe a v jeho povolaní úplne bežné a normálne. Niektoré má z tréningov, niektoré má z bojov.

___________
SCHOPNOSTI
|Nin: 3| Tai: 4.5 | Gen: 0.5 | Int: 2.5 | Sila: 3| Rýchlosť: 4| Chakra: 3 | RP: 0.5 |

Techniky:


Tsukahara je exponenciálny samurai, čo sa schopností týka. Na svoj vek je veľmi rýchli, silný, no hlavne je veľmi schopný čo sa týka hlavne Kenjutsu a Taijutsu. Ešte aj jeho schopnosti v ovládaní chakry sa prejavujú vo forme pre samuraiov typického chakra-flow. Jeho inteligencia je v súlade s jeho vekom. Nie je to žiaden génius, no ani idiot. Tsukahara nosieva jednu katanu, pri čom máva a opaskom zasunuté aj wakizashi. Je schopný bojovať aj s oboma naraz, no preferuje naraz využívať len jeden meč. Aj keď pomerne schopný, Tsukahara nie je plnohodnotným samuraiom. Stále je vo svojich "výcvikových" rokoch.  Jeho najväčšou slabinou je určite Genjutsu. Ako samurai s ním nemá žiadne skúsenosti a vlastne ani nevie, čo to pojem "genjutsu" znamená. Predsa len aj medzi shinobi sa jedná o nie príliš praktizovaný smer. Práve pre to je pomerne jednoduché na neho genjutsu využiť. Aj keď si môže byť vedomý, že sa v nejakom nachádza. Je pre neho prirodzene ťažké s týmto genjutsu bojovať, alebo sa z neho nejakým spôsobom dostať. Nevie totiž, na akej báze "ilúzie" ktoré shinobi zosielajú, fungujú.
________
PRÍBEHTsukahara patrí do klasickej samuraiskej rodiny, ktorá prežíva v Shimo no Kuni už od nepamäti. Jeho predkovia však pochádzajú z Tetsu no Kuni, krajiny, ktorú sám za svoj život pár krát navštívil. Narodil sa medzi hneď niekoľko detí, ako to už býva zvykom. Väčšina z jeho súrodencov sa však nachádza priamo v už spomínanej Tetsu no Kuni.
Jeho rodina mala dlhú tradíciu slúženia pod rodom Yamada. Priamo v armáde, zastávajúca dôležité postavenie. Aj keď sa jeden môže nazvať samuraiom ako len chce, pravú podstatu tento titul dodá až .. dalo by sa povedať vážnosť mena. "Bokuden" je starý samuraiský rod, v podstate sa jedná o šľachticov, ktorý sa zaviazali chrániť Shimo no Kuni a vládnucu rodinu. Čo je u mladého Tsukaharu kontroverzné, keďže momentálne slúži rodu, ktorý klan "Yamada" v podstate zosadil. 

Ako mladý bol Tsukahara odmalička vedený k ideálom samuraiov. Do hlavy mu boli vtĺkané filozofické aspekty tohto povolania, alebo skôr postu rovnako tak, ako aj do tela tie telesné. Už od útleho veku trénoval využívanie meča, či svojho vlastného tela. Práve vďaka tomu z neho vyrástol silný a zdravý mládenec, ktorý sa dnes považuje vo svojej vekovej kategórii za v podstate elitu. Už v mladom veku sa od neho očakávalo, že sa stane "Kenshi" (Sword Saint). Zatiaľ ho k tomuto titulu síce čaká ešte dlhá cesta, no každý kto ho pozná ju nepovažuje v jeho prípade za nemožnú. Čo sa týkalo rodiny, Tsukahara mal vždy dobré vzťahy v podstate s celou rodinou, až pokiaľ sa s ňou stretával. Dnes síce už obýva viac menej pusté sídlo, keďže väčšina jeho mužských príbuzných zahynula pri úteku Kotomi z hlavného mesta Shimo no Kuni. Rodičia Tsukahari totiž boli v podstate na pozícií niečoho, čo by jeden mohol nazvať palácovej stráže. Patrili presne k tej skupine, ktorú nedokázali ani normálne pochovať, pretože sa ich telá rozpadli na spŕšku ľadu. Tsukahara tohto nebol svedkom, no nemal dôvod neveriť kolegom jeho otca, starších bratov a strýkov. Tsukahara sa pre to klanu Yamada obrátil chrbtom. Ako by sa aj každý správny Samurai obrátil. Predsa len, v momente keď pán zradí svojho služobníka, služobník má podľa Tsukaharu plné právu na vendetu. 

Tsukaharu síce nikdy shinobi nemal rád, no po posledných udalostiach na nich zanevrel ešte viac. Neznáša ich a priamo sa mu hnusia. Rešpektuje v podstate len jeho shinobi veliteľov, aj to skôr z nutnosti, než z hlbokého a precíteného prirodzeného reśpektu. Vždy hovoril, že rešpekt nie je niečo dané, ale niečo zaslúžené.. a v jeho očiach si zatiaľ nikto z vysoko postavených "shinobi" rešpekt nezaslúžil. Priam naopak. 


Naposledy upravil Reibi dne Mon Jul 02, 2018 12:37 pm, celkově upraveno 1 krát
avatar
Tsukahara Bokuden
Samurai (C-rank)

Poèet pøíspìvkù : 28
Join date : 18. 06. 16

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Tsukahara Bokuden

Příspěvek pro Tsukahara Bokuden za Mon Jul 02, 2018 12:37 pm

Doone
avatar
Tsukahara Bokuden
Samurai (C-rank)

Poèet pøíspìvkù : 28
Join date : 18. 06. 16

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Tsukahara Bokuden

Příspěvek pro Reizo Kaneki za Mon Jul 02, 2018 1:11 pm

POVOLENO : )

______________________________________________________________________________________

Techniky:


Vybavení:
Wakizashi (ostří 60 cm), na levém zápěstí přístroj na senbony (Shizune*), shurikeny, výbušné lístky, koženou taštičku s lékařskými pomůckami spolu se základním setem jedů a protijedů
avatar
Reizo Kaneki
A-rank

Poèet pøíspìvkù : 152
Join date : 14. 07. 16

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Tsukahara Bokuden

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru